A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

شورای اسلامی شهر آران و بیدگل - نمایش اخبار - بازسازی واقعه غدیر گامی درجهت احیای غدیراست.

بازدید کل: 143894

بازدید امروز: 25

بازدید دیروز: 76

رییس شورای اسلامی شهر آران وبیدگل  ،حاج علی صیادیاناعلام کرد" بازسازی واقعه غدیر گامی درجهت احیای غدیراست" ودراین راستا ازتلاشهای همه کسانی که دراین راه قبول زحمت می کنند تشکرکرد.

برای هفتمین سال متوالی، واقعه ی غدیر، در آران و بیدگل بازسازی می‎شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل گفت: همزمان با عید بزرگ غدیر خم، نمایش میدانی بازسازی واقعه‌ی غدیر، در آران و بیدگل برگزار می‌شود.

78536_385

 

 

 

 

سرهنگ پاسدار مرتضی فرمانیان در نشست خبری با اصحاب رسانه که روز گذشته در سالن کنفرانس ناحیه ی مقاومت بسیج آران و بیدگل برگزار شد؛ طی سخنانی اظهار داشت: همزمان با عید بزرگ غدیر خم، نمایش میدانی بازسازی واقعه‌ی غدیر، در آران و بیدگل برگزار می شود.
25615_130

 

 

وی با تبریک دهه‌ی امامت و ولایت، عید سعید غدیر خم و هفته ی دفاع مقدس، مهم ترین فلسفه ی غدیر را اطاعت از امر ولایت دانست و تاکید کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، غدیر مختص به شیعیان نیست و همه ی مسلمانان وظیفه دارند در درک فلسفه ی وجودی غدیر، اهتمام ورزند.
فرمانیان با اشاره به این که شهرستان آران و بیدگل، در ردیف ۱۵ شهر برتر برگزاری واقعه ی غدیر در کشور است افزود:تبیین و گسترش فرهنگ ولایت و آماده سازی محیط برای درک بهتر مبانی جمهوری اسلامی،  مخصوصا ولایت فقیه از مهم ترین اهداف برگزاری این مراسم است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ تا به حال، به همت سازمان بسیج کشور و در سطح ملی، واقعه ی غدیر باز سازی می شود تاکید کرد:غدیر، مهم ترین وصیت پیامبر(ص) بود و شهرستان آران و بیدگل در زمینه ی بازسازی این واقعه ی بزرگ تاریخی الگوست.
سرهنگ فرمانیان،  با توجه به شعار “لبیک یا رسول الله” امسال ، در بازسازی این واقعه افزود:جلسات توجیهی برای عوامل دست اندرکار بازسازی واقعه ی غدیر سایر شهرها، در شهرستان آران و بیدگل برگزار می شود و آران و بیدگل، نماینده ی سپاه استان در بازسازی این واقعه است.
فرمانیان در ادامه اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک، ثبت این آیین، به همت ناحیه ی مقاومت بسیج و اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل انجام شود.
وی افزود: همزمان با روز عید غدیر خم، این کاروان نمادین، از آستان مقدس امام زاده هادی(ع) به سمت آستان مقدس امام زاده محمد هلال بن علی(ع)، حرکت خواهد کرد.

78532_967

 

سرهنگ فرمانیان، برگزاری مسابقه ی پیامکی، برپایی ایستگاه تقاشی در آستان مقدس امام زادگان هادی بن سجاد (ع) و محمد هلال بن علی(ع)  و قرائت بخشی از خطبه ی غدیر را از دیگر بخش های این مراسم عنوان کرد.
شایان ذکر است؛ نمایش میدانی بازسازی واقعه ی غدیر، وقایع آخرین حج پیامبر و انتخاب امام علی(ع) به عنوان جانشین پیامبر در غدیر خم و دسیسه های منافقین سقیفه را به تصویر می کشد و به صورت شبیه خوانی و شبیه سازی که یکی از هنرهای کهن و آیینی ماست اجرا می شود و می تواند احساسی دقیق از حقایق این واقعه را به مخاطب ارائه دهد.

 

تاریخ ارسال: 1395/6/28
تعداد بازدید: 401

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

ارسال نظر