A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

شورای اسلامی شهر آران و بیدگل - نمایش اخبار - متن سخنان رییس سازمان شهروندجهانی

بازدید کل: 143892

بازدید امروز: 23

بازدید دیروز: 76

متن سخنان رییس سازمان شهروندجهانی

متن سخنان آقای یانگ هون کواک رییس سازمان شهروند جهانی(WCO) و مجمع شهرداران راه ابریشم (SRMF) در آیین امضاء و مبادله توافق نامه عضویت شهرداری آران و بیدگل در مجمع جهانی شهرداران راه ابریشم مورخ ۱۶/۶/۱۳۹۵، مجتمع گردشگری ستاره شب های کویر

download (5)

 

 

 

 

 

امضاء و مبادله توافق نامه عضویت شهرداری آران و بیدگل در مجمع جهانی شهرداران راه ابریشم: جامعه جهانی دریک روند نزولی از نظر هویتی و جامعه شناختی است. در دنیای مدرن امروزی، چیزی که از بین رفته، هویت و معماری است. توسعه ای که هرجای دنیا از آن صحبت می شود، همه یکسان است ولی شما اینگونه نیستید، من به هر شهری که از ایران می روم گویا جواهرات گمشده ای را پیدا می کنم. شما تمدن دارید و چیزی که انسان ها به دنبال آن هستند، همین هویت است.

جامعه ایران روند خوبی را در پی دارد، هر کارشناس یا آدم خبره ای که از هرجای دنیا وارد ایران شود با یک تناقض روبرو می شود چون همه دنیا درباره پایداری صحبت می کنند، در صورتی که شما این پایداری را هزاران سال است که حفظ کرده اید. به دلیل اینکه هنوز جامعه ایرانی، هویت خود را حفظ کرده است، آنها باید در برابر شما سر تعظیم فرود بیاورند و بگویند شما بیایید به ما یاد بدهید. آنها مدام تکرار می کنند: “پایداری، پایداری”. ولی آنها باید بیایند و از شما یاد بگیرند. شما الان توانسته اید تمدن تان را حفظ کنید.
من از شما پرسیدم که می خواهید چه کاری با این بناهای تاریخی انجام دهید و شما گفتید می خواهیم احیا کنیم. خیلی متشکرم از شما چون جاهای دیگر این ارثیه را از بین می برند و شما می خواهید آنها را احیاء کنید.
مفهوم توسعه پایدار هنوز برای اکثر جوامع شناخته نیست و صرفا یک شعار است. در همه جای دنیا از محیط زیست و توسعه بر طبق محیط زیست صحبت می کنند ولی هیچ وقت درباره توسعه طبق میراث فرهنگی صحبت نمی کنند.
من به عنوان رییس مجمع جهانی شهرداران به تمام شهرداران اعلام می کنم که لطفا این میراث خودتان را با تمام فکر و ذهن تان حفظ و احیا کنید. من سی سال است که این حرف را در جایگاهی که هستم می زنم. توسعه ی بر طبق محیط زیست به تنهایی نمی تواند بچرخد و باید بر مبنای توسعه ی بر محور فرهنگ با هم بچرخد و من خیلی خوشحالم که شما سعی می کنید این چرخ را با هم بچرخانید.
ما باید میان globalization یا جهانی شدن و localization یا محلی شدن یک ارتباط سیستمی برقرار کنیم تا مفهوم glocal یا “جهانی – محلی” را پیاده کنیم. دو تا واژه داریم، یکی “جهانی” و دیگری “محلی”. این دو باهم دیگر می شود: “محلی – جهانی”. یعنی این که محصولات خودتان را به صورت محلی- جهانی معرفی کنید. شما فقط این را جهانی نکنید و محلی هم نکنید. تفکر غربی می گوید: “جهانی شدن” یا بعضی می گویند: فقط “بومی شدن”. هیچکدام به تنهایی درست نیست. در کاشان و آران و بیدگل چیزهایی که “محلی” هست را “جهانی” معرفی کنید. نسل های بعد شما خوشحال خواهند بود و خواهند گفت اجداد من کار خیلی خوبی کرده اند و همه خواهند گفت: “سپاس، سپاس، اجداد من”. الان قرار است “آران و بیدگل” عضوی از این مجمع شود، لطفا بیاید یک کارخوب برای شهرتان انجام بدهید و آن اینکه “محلی- جهانی” بشوید. آران و بیدگل با داشتن آسمان بی نظیر می تواند به عنوان یک جاذبه بسیار مهم تلقی شود . جامعه آران و بیدگل می تواند به خوبی خود را به درجه تعالی شهروندی برساند.
به عنوان آن مقامی که دارید؛ نیایید بگویید من پادشاه شما هستم، بیایید به آنها خدمت کنید. الان با این وسایلی که هست هیچکس دیگر عمودی نیست همه افقی و به صورت همسان هستیم. من تصمیم گرفتم هیچ وقت نگاه بالا به کسی نداشته باشم؛ به هیچ کسی هم در سطح پایین نگاه نکنم. پس من از شهرداران می خواهم که به مردم خدمت کنند نه اینکه حکمرانی کنند، این تنها حرف من است.
مجمع شهرداران جاده ابریشم از سوی مجمع جهانی شهروندان پایه گذاری شد که اکثر نمایندگان آن از شهرهای در امتداد جاده ابریشم هستند. هدف این مجمع ارتقای توسعه هماهنگ فرهنگ گردشگری، اقتصاد و دیگر امور اجتماعی در شهرهای مرتبط بوسیله سازماندهی ارتباطات در میان سازمان های تجاری، مقامات حکومتی و اتحادیه های غیر حکومتی در شهرهای سراسر دنیا است.
بعلاوه، هدف این مجمع کشف و تبادل نظر میان شهرهای در امتداد کمربند اقتصادی جاده ابریشم درموضوعاتی همانند ساخت و ساز دولتی، حمل و نقل، توسعه و همکاری در زمینه های تکنولوژی، تجاری، توریسم و همچنین در مورد ارتباطات و سیاست همکاری در راستای ارتقای فرهنگ عموم شهروندان درامور آموزشی، ورزشی و پزشکی می باشد. این مجمع بستر مناسبی برای شهرهای مسیر جاده ابریشم با هدف بالا بردن فهم متقابل، دستیابی به همگرایی و احیای دوستی و گسترش همکاری ایجاد کرده است.

6

تاکنون ۸ اجلاس مجمع شهرداران جاده ابریشم در شهرهای مختلف از سال ۲۰۰۶ میلادی برگزار شده است از جمله در شهرهای: تاشکند(ازبکستان)، Lanzhou(چین)، آلماتی(قزاقستان)، ارومچی(چین) و بورسا (ترکیه) که نقش فعالی را در ارتباطات و همکاری در میان کشورها و مناطق در امتداد جاده ابریشم داشته اند. دراجلاس ارومچی شهر قزوین به عنوان میزبان یازدهمین مجمع شهرداران جاده ابریشم انتخاب شد. در اجلاس قزوین که در شهریور امسال (۱۳۹۵) برگزار شد، کابل به عنوان میزبان نشست دوازدهم در مجمع بعدی انتخاب شد.

تاریخ ارسال: 1395/6/20
تعداد بازدید: 611

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

ارسال نظر