A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

شورای اسلامی شهر آران و بیدگل - نمایش اخبار - آموزش کشت زعفران درمدرسه شهروند

بازدید کل: 144686

بازدید امروز: 113

بازدید دیروز: 222

آموزش کشت زعفران درمدرسه شهروند

 
 با هماهنگی اداره‌ی آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و مساعدت شهرداری و با هدف تغییر الگوی کشت، کارگاه آموزشی، ترویجی "کشت زعفران" در سالن کنفرانس مدرسه‌ی شهروند آران وبیدگل برگزار شد.

دراین مراسم، احمدرضا سعیدی سخنگوی شورای اسلامی شهر آران وبیدگل ضمن تشکر ازعوامل برگزاری واستاد مدعواین دوره آموزشی ،آموزش رامهمترین وظیفههمه دستگاه ها دانشت وارتقای سطح دانش وآگاهی شهرونداندردرزمینه های مختلف سرمایه گذاری خواند وکشت زعفران راباتوجه به اقلیممنطقه جزومحصولات آیندهدار شهرستان دانست .

مهندس حاجی زاده کارشناس اداره آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان، طی سخنانی تصریح کرد:با توجه به بحران کمبود آب در کشور و مخصوصا در شهرستان کویری آران و بیدگل، تغییر الگوی کشت از گیاهانی با نیاز آبی بالا به کشت گیاهانی با نیاز آبی پایین، یکی از روش های مهم مقابله با این بحران است که در همین راستا، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی، ترویجی در زمینه کشت گیاهان دارویی مقاوم به کم آبی و تنش گرمایی نموده که یکی از این گیاهان زعفران است که می تواند در صورت کاشت، داشت و برداشت اصولی و صحیح، درآمد بسیار بالایی را هم به لحاظ ارز آوری برای کشور و هم به لحاظ اقتصادی برای کشاورز به همراه داشته باشد.
 

کارگاه آموزشی، ترویجی
 

وی تاکید کرد: با هماهنگی اداره آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آران و بیدگل و مساعدت شهرداری، در خصوص کاشت، داشت و برداشت زعفران، این کارگاه برگزار شده است.


حاجی زاده در ادامه تصریح کرد:در مهر ماه سال جاری، دوره ی عملی این کلاس ها برگزار خواهد شد.

وی افزود:در پایان این کلاس ها، از سوی جهاد کشاورزی آران و بیدگل، به شرکت کنندگان، مدرک مهارتی معتبر اعطا خواهد شد.

 

کارگاه آموزشی، ترویجی
 

همچنین در این کارگاه، مهندس حمصیان، کارشناس ارشد گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان، در مورد کاشت، داشت و برداشت زعفران به ایراد سخنرانی پرداختند که چکیده ی این سخنان به شرح ذیل می باشد:
1_زعفران، مناسب مناطقی با زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک می باشد و تا دمای 18- درجه سانتی گراد و شوری 8-7 هزار دسی زیمنس را تحمل می کند.

2_بهترین عمق کشت پیاز زعفران، عمق 20-15 سانتی متری می باشد.
از آنجایی که تشکیل و تکمیل گل زعفران در خاک صورت می گیرد؛ اگر در عمق کمتر از  15سانتی متر کشت شود به علت نفوذ نور، کیفیت زعفران کاهش می یابد و تولید پیاز آن افزایش می یابد و عمق کشت بیش از حد، باعث خفگی جوانه ها، کاهش جذب مواد غذایی و کاهش تولید پیاز می شود.
البته باید توجه داشت که درخاک های سنگین، عمق کشت کمتر و در خاک های سبک، عمق کشت بیشتر رعایت شود.

3_بافت خاک، جهت کشت پیاز زعفران،باید متوسط یعنی رسی شنی باشد.
در خاک های رسی سنگین، به علت زهکشی کم و ماندن آب، پیاز زعفران می پوسد.

4_خاک مناسب کشت زعفران از نظر مواد غذایی، خاک های درجه دو است. اگر برای کشت زعفران از خاکی با حاصلخیزی بالا استفاده شود سبب افزایش رشد رویشی می گردد و تولید گل کاهش می یابد.

5_در کشت زعفران باید توجه کرد که زمین جاکار نباشد(کشت قبلی زعفران نباشد) و پس از برداشت پیاز زعفران، دو برابر مدت زمانی که پیاز داخل زمین بوده ، زمین به صورت آیش گذاشته شود.
 همچنین باید دقت نمود که بعد از  گیاهان غده ای مثل شلغم، چغندر، هویج و... زعفران کشت نشود .

6_از آنجایی که زعفران جزء گیاهان غده ای می باشد برای آماده سازی زمین میبایست حداقل 60 تن و حداکثر 200 تن کود گاوی پوسیده شده استفاده گردد. 
کود گوسفندی مناسب کاشت نیست؛ چون باعث افزایش رشد رویشی می گردد و تولید گل را کاهش می دهد.

7_قبل از انجام عملیات کشت، بهتر است آزمون خاک انجام داده تا از وضعیت عناصر غذایی زمین اطلاع داشته باشیم؛ اما به طور متوسط 150 کیلوگرم کود پتاس و 200 کیلوگرم کود فسفات در هر هکتار برای کشت زعفران نیاز است.

8_قبل از کشت پیازها، باید حتما آن ها را با قارچ کش و کنه کش، ضد عفونی کرده تا از حمله ی آفات و بیماری ها جلوگیری شود.(قارچ کش سولفات مس 5 درصد(رورال تی اس) را به میزان یک و نیم در هزار با کنه کش اومایت یا نئورون به میزان یک در هزار مخلوط کرده و پیاز های پوست کنده را به مدت نیم ساعت در محلول گذاشته و سپس خارج نموده و کشت می کنیم.)

9_ زعفران را به دو صورت کرتی و جوی و پشته، می توان کشت نمود.
در خاک و آب شور، روش جوی و پشته مناسب نیست زیرا تجمع نمک در راس پشته ها باعث نابودی پیاز می گردد و همچنین سرمای زمستان ممکن است پیاز ها را داخل پشته ها نابود کند.

10_بهترین روش کشت زعفران ،کشت ردیفی پیازها داخل کرت می باشد.به طور متوسط،  فاصله ی پیازها روی ردیف، میبایست 10 سانتی متر و بین ردیف ها 30 سانتی متر باشد .

11_ بهترین زمان برای خارج کردن پیازها از زمین برای کاشت، از سال چهارم به بعد است. 
پیازهایی با وزن حداقل 10گرم (اندازه یک گردو متوسط) و دارای حداقل 3 جوانه مناسب است.(گل، برگ و پیاز جدید از روی همین جوانه ها می روید)

12_خارج کردن پیازها از زمین به دو صورت خشکه کنی و ترکنی صورت می گیرد. پیازی که به روش ترکنی کنده شده باشد؛ قابلیت انبار داری ندارد و باید فورا به زمین اصلی منتقل شود ولی در خشکه کنی می توان پیازها را در جایی خشک و خنک نگهداری نمود.

13_ در مناطقی که همچون شهرستان آران و بیدگل آب و هوای گرم و خشک دارند ؛ پیاز ها را در خرداد یا شهریور باید کشت نمود. در این مناطق، از کشت پیاز در تیر و مرداد می بایست اجتناب نمود. زیرا دمای خاک و هوا بالاست و سبب شیوع کنه در پیاز می گردد.

14_آبیاری در زعفران بسیار مهم است. زیرا آب زیاد و بی موقع سبب پوسیده شدن پیازها و آب کم نیز سبب کاهش تولید و خشک شدن پیازها می شود. 

نکات مهم آبیاری در زعفران نیز به شرح ذیل می باشد  :

* بهترین زمان اولین آبیاری زمانی است که 20- 15 روز پس از اولین آبیاری یک تنش سرمایی چند روزه بروز کند و مجدا هوا گرم کرده و پس از مدتی وارد سرمای زمستانه شود.

*اولین آبیاری باید سنگین انجام شود و بعد از گاورو شدن مزرعه آن را سله شکنی کرد و اگر بافت خاک سنگین است و خاک پس از 10-7 روز خشک شد می بایست یک آب سبک داده شود.                                                               

* پس از پایان دوره ی برداشت گل زعفران، 50 کیلو گرم کود اوره به مزرعه داده و آبیاری دوم را انجام دهید و سپس اقدام به ریشه کنی علف های هرز نمایید.
نکته ی مهمی که در مصرف کود اوره باید به آن توجه نمود این است که قبل از برداشت گل زعفران، نباید از کود اوره استفاده کرد زیرا خاصیت دارویی گل را کاهش می دهد ولی فسفات و پتاس چون دیر جذب هستند با آب اول می توان به مزرعه داد.                                               

*آبیاری سوم را در صورت بارندگی کافی باید اسفند ماه انجام داده و با کودهای ریز مغذی زعفران را محلول پاشی نمود.                     

*  آبیاری چهارم در فروردین ماه صورت می گیرد تا رشد و تکثیر پیازها تکمیل گردد.

15_جهت مبارزه با موش، ابتدا روز قبل تمام سوراخ ها را با خاک پر کرده و روز بعد سوراخ هایی که مجددا باز شده سوراخ اصلی لانه است و می توان با ورود دود اگزوز یا طعمه مسموم درون لانه ی موش را نابود کرد.
برای مبارزه با جوجه تیغی می توان بذر کدو را به سم آغشته کرده و در سطح مزرعه پخش نمود یا این که اطراف زمین را کود مرغی بریزیم زیرا بوی کود مرغی باعث دور کردن جوجه تیغی می گردد. 
برای دور کردن خرگوش می توان چند تکه پارچه را به سم آربین آغشته نمود و در چند نقطه اطراف مزرعه آویزان نمود.

16_ آخرین مرحله ی زعفران، عملیات برداشت زعفران می باشد .گل ها را میبایست صبح زود قبل از اینکه نور خورشید به آن ها بتابد برداشت نمود. زیرا نور خورشید سبب از دست دادن خاصیت دارویی و کاهش بو و عطر زعفران می شود.
پس از برداشت گل ها میبایست سریعا عملیات جدا کردن کلاله از گل انجام گیرد و از فشرده کردن و ضربه خوردن گل ها جلوگیری نمود.

 برای خشک کردن زعفران می توان کلاله ها را روی پارچه سفید نخی قرار داد تا خشک شود یا از دستگاه های خشک کن و دور از حرارت مستقیم خشک کرد. باید زعفران ها را پس از خشک شدن درون ظرف پلاستیکی یا شیشه ای تیره رنگ دردار ، در دمای 4 درجه (درون یخچال) نگهداری نمود.

 

 

تاریخ ارسال: 1395/6/19
تعداد بازدید: 408

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

ارسال نظر