A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

شورای اسلامی شهر آران و بیدگل - نمایش اخبار - تجلیل ازپروفسورسرکارآرانی تجلیل ازعلم وجایگاه عالم است

بازدید کل: 144000

بازدید امروز: 68

بازدید دیروز: 63

تجلیل ازپروفسورسرکارآرانی تجلیل ازعلم وجایگاه عالم است

 
جشن رونمایی از کتاب «در تمنای یادگیری» محمدرضا سرکار آرانی، با حضور اندیشمندان و بزرگان تعلیم و تربیت کشور، عصر دیروز برگزار شد.
 
شورای اسلامی شهر آران وبیدگل هم افتخارحضوردراین محفل باشکوه راداشت.
 
 
 جمعی از اندیشمندان، مدیران و
کارشناسان نظام تعلیم و تربیت کشور که بعدازظهر سه شنبه 9 شهریورماه 95 در شرکت افست برای شرکت در مراسم رونمایی از کتاب "در تمنای یادگیری" گرد آمده بودند به بزرگداشت زندگی و اندیشه دکتر محمدرضا سرکارآرانی پرداختند.
 
در آغاز مراسم گلدانساز مدیرعامل شرکت چاپ افست که عهده دار چاپ و نشر این کتاب بود اظهار داشت: کتاب "در تمنای یادگیری" نخستین جلد از مجموعه کتاب های "اندیشه ورزان" است که با هدف پرداختن به اندیشه ورزی در آموزش و پرورش منتشر شده است. 
این کتاب به موضوعاتی چون درس‌پژوهی، آموزش و توسعه، تربیت معلم، فناوری در آموزش می پردازد.
 
وی ادامه داد: دکتر سرکارآرانی بعد از تلاش های بسیار در زمینه درس پژوهی در کشور، مدتی است به موضوع درس‌کاوی پرداخته است که بر مشاهده دقیق و عمیق و تجزیه و تحلیل هوشمندانه فعالیت معلم و دانش آموز استوار است و در واقع می خواهد معلم را به بهترین شیوه در مسیر چگونه معلمی‌کردن هدایت کند.
 
مدیرعامل شرکت افست خاطرنشان کرد: سیاست شرکت بر انتشار آثاری متمرکز است که در بهسازی آموزش کمک می کنند.
 
بعد از سخنان گلدانساز آیین رونمایی از کتاب با حضور نویسنده، گلدانساز و محمدعلی نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهور و وزیر سابق آموزش و پرورش انجام شد.
 
پس از آن محمدعلی نجفی و محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان طی سخنان خود به تشریح اندیشه دکتر سرکارآرانی پرداختند. 
سپس میزگردی با حضور محمد ناصری مدیرکل دفتر انتشارات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، امانی طهرانی مدیرکل دفتر تالیف سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نفیسی و اسداللهی از کارشناسان دستگاه تعلیم و تربیت برای بررسی و تحلیل کتاب "در تمنای یادگیری" برگزار شد.
 یکی از کارشناسان حاضر در میزگرد با اشاره به تجارب دکتر سرکار تصریح کرد :اگر بخواهیم 10 کتاب معتبر آکادمی را درباره تعلیم و تربیت نام ببیریم قطعا 2 کتاب به نام سرکار آرانی خواهد بود.
دکتر محمد رضا سرکار نیز در ابتدا ضمن تشکر از حضار ابتدا از پدر و مادر خود به عنوان اولین معلم خود تقدیر و تشکر نمود و گفت :این دو عزیز به من خودآموزی را یاد دادند و هنوز دعاهای ابویم را در قنوت نماز به یاد دارم.
وی افزود:من همیشه به نقد خوش آمد می گویم و این حق شماست که آثار بنده رانقد کنید و از آنها استقبال می کنم.
در ادامه دکتر سرکار به مصاحبه های انجام شده در این کتاب اشاره و درباره آن توضیحاتی را ارائه نمود.
کتاب در "تمنای یادگیری " توسط انتشارات شرکت افست در 2000نسخه به چاپ رسیده است.
سرکارآرانی کیست؟
 
محمدرضا سرکار آرانی در شهریور ١٣٤٤ در شهرستان آران و بیدگل به دنیا آمد. 
او دانش آموختهٔ دانشگاه‌های شهید بهشتی و تربیت مدرس است و در سال ١٣٧٨ درجه دکتری خود را در رشتهٔ آموزش تطبیقی و بین‌الملل، از دانشگاه ناگویاى ژاپن گرفته است. 
در مهرماه 1383 به عنوان پژوهشگر برگزیدهٔ "انجمن توسعهٔ علم ژاپن" انتخاب شد و هم‌زمان بورس دورهٔ تحقیقاتی فوق دکتری را برای 24 ماه از این انجمن دریافت کرد. 
در سال 1385 دورهٔ فوق دکترى خود را در "روش‌های بهسازی آموزش" در دانشگاه ناگویاى ژاپن با موفقیت به پایان رساند و به وطن بازگشت. 
او هم‌اکنون دانشیار دانشگاه علامه طباطبایى، استاد وابستهٔ دانشکدهٔ مطالعات جهان در دانشگاه تهران، استاد مدعو دانشگاه ناگویا و مدیر بخش تحقیقات آموزش متوسطهٔ بنیاد آموزشی ایشیدا گاکوئین در دانشگاه سیجو است.
 
شورای اسلامی شهر آران وبیدگل تجلیل ازپروفسورسرکارآرانی را تجلیل ازجایگاه علم وسپس عالم می داند و وجودذی جود پروفسورسرکارارانی را افتخار دنیا می داندوبرای این بزرگوار آرزوی موفقیت بیش ازپیش دارد.

تاریخ ارسال: 1395/6/11
تعداد بازدید: 600

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

ارسال نظر