A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

شورای اسلامی شهر آران و بیدگل - نمایش اخبار - نماینده بانوان شهر درکمیته فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر وشهرداری

بازدید کل: 143892

بازدید امروز: 23

بازدید دیروز: 76

نماینده بانوان شهر درکمیته فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر وشهرداری

نشست کمیته فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر وشهرداری آران وبیدگل  باکمیته اموربانوان شهرستان درمحل دفترشهردار برگزارشد.

 

 

 

دراین جلسه اهمیت ونقش وجایگاه زنان درجامعه بیان وتاکیدشد.ودرادامه نیازها وتقاضاها مطرخ وبررسی گردید .مواردی که موردبررسی قرارگرفت عبارتنداز:

عدم وجودمراکزتفریحی وورزشی خاص بانوان

کم رنگ بودن حضورجامعه زنان درعرصه های تصمیم گیری برای زنان

کم رنگ بودن نگاه اجتماعی به حوزه زنان 

و...

پیشنهادات :

راه اندازی باغ بانوان درپارک بزرگ شادی به عنوان یک مرکز تفریحی  اختصاصی برای بانوان 

استفاده ازظرفیت های قابل زنان درتصمیم سازیها وتصمصم گیریها درحوزه زنان

بومی سازی بخشنامه های وزارتی درزمینه فعالیتهای تفریحی برای بانوان

اجرای برنامه های  شاددرمحیط های بازوپارک ها بارعایت حریم ها وتکیه برآموزه های دینی

استفاده ازایام محرم وبرنامه ریزی درحوزه فعالیتهای فرهنگی

رویکردگام به گام درجلسات وعملیاتی کردن پیشنهادات و...

درپایان مقررشد فازاول پارک بانوان ظرف دوماه اینده به بهره برداری برسدوجلسات به صورت مستمرادامه داشته باشد.

نقطه نظرات شرکت کنندگان هم به این شرح است:

احمدرضا سعیدی افزود: ظرفیت های بانوان شهر بایستی به خوبی شناخته شده و منابع مورد نیاز برای توسعه فعالیت های بانوان را باید به سمت این ظرفیت ها هدایت کنیم.
وی با تاکید بر لزوم همفکری در زمینه توسعه فعالیت های بانوان آران و بیدگل گفت: بانوان در فعالیت های اجتماعی دارای نقشی اساسی هستند و هر چه در این زمینه هزینه شود سزاوار است.

مسوول کمیته امور بانوان فرمانداری آران و بیدگل نیز در این نشست اظهار داشت: تکمیل نشدن طرح باغ بانوان، نبود سالن اختصاصی ورزشی برای بانوان و همچنین نبود مجموعه اختصاصی فرهنگی و تفریحی برای فعالیت بانوان از جمله مشکلات این قشر از جامعه در آران و بیدگل است.
معصومه سکوت افزود: رتبه های ورزشی و افتخارات فرهنگی، علمی و اجتماعی بانوان این شهر بسیار چشمگیر است اما امکانات متناسب با این افتخارات رد شهر آران و بیدگل برای فعالیت بانوان فراهم نیست.

عضو شورای شهر آران و بیدگل نیز در این نشست گفت: در سالیان گذشته آنطور که باید امور مربوط به بانوان در جامعه مورد توجه قرار نگرفته است.
محسن صانعی افزود: بانوان می توانند در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و هنری و... در جامعه نقش آفرین باشند اما متاسفانه عده ای تنها حضور بانوان در اجتماع را با نگاه انجام فعالیت های اقتصادی ارزیابی می کنند.

مسوول کمیته ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان آران و بیدگل نیز در این نشست گفت: متاسفانه امکانات زیرساختی لازم برای ورزش بانوان در این شهر فراهم نیست و حتی بانوان برای انجام ورزش دوچرخه یواری فضایی اختصاصی و امن را در اختیار ندارند.
زهره مسجدی افزود: نبود استخر و عدم همکاری مسوولان استخر های شهر کاشان برای واگذاری سانس اختصاصی به بانوان و کمبود بودجه های ورزشی نیز از دیگر مشکلات ورزش بانوان در آران و بیدگل است رد حالی که بانوان این شهر تا کنون در رشته های مختلفی از جمله اسکواش، دوومیدانی، کاراته، تکواندو، کونگ فو و ... صاحب مدال ها و رتبه های برتر کشوری و استانی شده اند.

خانم روحانی کارشناس it شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز  در این نشست با بیان اینکه زنان نیازمند انجام فعالیت های ورزشی، اجتماعی و تفریحی در خارج از خانه هستند افزود: فعالیت های فرهنگی و تفریحی بانوان در خارج از خانه موجب ارتقای روحیه و شادابی آنان و در نتیجه بهبود فضای نشاط اجتماعی و خانوادگی می شود.

خانم مرصعیان مدیر موسسه مجمع خواهران مکتب ولی عصر(عج) نیز در این نشست با اشاره به مشکلات موسسات بانوان اظهار داشت: این موسسات در حال حاضر با تهیدستی به فعالیت های خود ادامه می دهند در حالی که اگر می خواهیم جامعه ای سالم و امن داشته باشیم بایستی موسساتی فعال و پویا در جامعه وجود داشته باشد.

 

 

تاریخ ارسال: 1393/6/29
تعداد بازدید: 1163

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

ارسال نظر