A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

شورای اسلامی شهر آران و بیدگل - نمایش اخبار - حضور سرپرست محترم فرمانداری ورییس شورای اسلامی شهر درشبکه پنج سیما

بازدید کل: 143892

بازدید امروز: 23

بازدید دیروز: 76

حضور سرپرست محترم فرمانداری ورییس شورای اسلامی شهر درشبکه پنج سیما

 

سرپرست محترم فرمانداری جناب آقای رضایی وریاست شورای اسلامی شهر جناب اقای عباسعلی دهقانی  درشبکه پنج سیما ی استان اصفهان

 حضوریافتندودرخصوص مسائل شهرستان گفتگوکردند.

علی اکبر رضایی و عباسعلی دهقانی با حضور در برنامه زنده «نگاه پنج» سیمای استان اصفهان به سوالات و درخواست های مردم شهرستان آران و بیدگل پاسخ دادند.

سرپرست فرمانداری در این گفتگو در پاسخ به سوالات و مشکلات یکی از شهروندان مبنی بر بحران آب شهرستان گفت: بحران آب،بحران جهانی است و شهرستان آران و بیدگل هم به لحاظ شرایط آب و هوایی با کمبود آب مواجه است و باید نحوه نگرش مسئولان  از تامین آب به مدیریت مصرف آب تغییر یابد که در این خصوص اقداماتی صورت گرفته که لازمه آن سیاستگذاری در سطح کلان است.

علی اکبر رضایی راه اندازی آب شیرین کن در بخش خصوصی را از جمله اقدامات صورت گرفته در خصوص کیفیت آب آشامیدنی این منطقه ذکر کرد.

%D9%86%DA%AF%D8%A71 بررسی مشکلات آران و بیدگل در «نگاه پنج»

وی در ادامه پاسخگویی به مشکلات شهروندان در خصوص عدم هماهنگی ادارات جهت آسفالت معابر از یکسو و حفر معابر ازسوی دیگر گفت: بدلیل عدم وجود برنامه های بلند مدت دستگاههای مربوطه و بروز برخی حوادث آبفا و همچنین طرح انتقال لوله گاز که طرح ملی بوده ناگزیر حفاریهایی صورت گرفته است.

رضایی در خصوص مشکل تعرفه برق شهرستان در فصل گرما گفت: براساس تقسیم بندی وزارت نیرو ، شهرستان کویری  آران و بیدگل در منطقه ۴ قرار دارد در حالی که این شهرستان از لحاظ تقسیم بندی باید در منطقه ۳ قرار گیرد و این مهم با گزارش به مقامات بالاتر  و پیگیریهای نماینده شهرستان  همراه بوده است.

وی در بیان مشکل کرایه حمل و نقل مسافران گفت: افزایش کرایه تاکسی ابتدای هرسال بر اساس دستورات استانداری اعلام و میزان آن مشخص می شود و با توجه به مسافت آران و بیدگل به کاشان درصد افزایش در نظر گرفته شده و با مساعدت شهرداری و شورا آن چیزی که قانون مشخص کرده برای رانندگان تاکسی اعمال نموده ایم.

%D9%86%DA%AF%D8%A75 بررسی مشکلات آران و بیدگل در «نگاه پنج»

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل در ادامه این گفتگو و پاسخ به مشکل شهروندان در خصوص مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان بیان کرد: با وجود این که این شهرستان از سال ۷۵ از شهرستان کاشان جدا و مستقل شده اما مراکز درمانی این شهرستان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد که برخی بدلیل بهره مندی از کیفیت خدمات بهتر و برخی آزمایشات و امکانات تخصصی به کاشان مراجعه می کنند.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان آران و بیدگل از استانداردهایی که نظام پزشکی معرفی می کند برخوردار است اما برخی کمبودهایی هم وجود دارد که بیمارستانهای این شهرستان از ۹۰ تخت به ۱۱۰ تخت در سال ۹۳ و ۲۰۰ تخت در سال ۹۴ افزایش می یابد.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم یادآور شد: با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات حوزه درمان  رفع  و مردم ازخدمات ویژه ای برخوردار می شوند.

رضایی در این گفتگو در بیان نبود زائر سرا  در این شهرستان گفت: با کمک بخش خصوصی  مجوز ساخت یک هتل با ۲۶ هزار متر مربع در شهرستان صادر شده و خانه تاریخی بنی طبا با هزار مترمربع برای مسافران بازسازی و به بهره برداری می رسد.همچنین طرح خانه مسافر و اسکان در مدارس برای مسافران و میهمانان شهرستان اجرا می شود.

وی در ادامه با اشاره به امکانات ورزشی و وجود ۱۶ سالن سرپوشیده  در شهرستان تصریح کرد:با کمک بخش خصوصی  استخر دوقلو ی اداره ورزش و جوانان و استخر آموزش و پرورش واقع در ورزشگاه مادر بزودی به بهره برداری می رسد.

%D9%86%DA%AF%D8%A74 بررسی مشکلات آران و بیدگل در «نگاه پنج»

سرپرست فرمانداری در پاسخ به مشکلات اشتغال تحصیلکرده ها گفت: با وجود ۸۰۰ واحد صنعتی در این شهرستان مشکل اشتغال چندانی برای افراد دارای مدرک دیپلم و زیردیپلم نداریم اما جهت اشتغال افراد تحصیلکرده در ادارات و سازمانهای دولتی نیاز به یکسری مجوزهایی دارد اما در این خصوص پیگیر تشکیل شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای تعاونی هستیم تا این افراد در حوزه های مختلف کشاورزی، اقتصادی و گردشگری ورود پیدا کنند.

وی در ادامه این گفتگو با توجه به بحران کمبود آب در شهرستان تغییر الگوی کشت و آبیاری نوین در این منطقه را ضروری خواند و افزود:در کارگروه کشاورزی شهرستان به این تغییر الگوی کشت توجه ویژه ای شده و حمایتهای خوبی برای کشاورزان در این زمینه صورت گرفته است. لذا کشاورزانی که به این دو مقوله تغییر الگوی کشت و استفاده از آبیاری نوین اقدام نمایند، دولت به ازای هر هکتار ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات  بلاعوض ارائه می دهد.

رضایی با اشاره به رتبه نخست کشت پسته در استان یادآور شد: در تولید کشت پسته در افق ۱۴۰۴باید چهار هزار هکتار پسته کاری داشته باشیم که در حال حاضر سه هزار و ۱۵۰ هکتار اراضی تحت کشت پسته در این منطقه وجود دارد.

وی با اشاره به جذب ۱۰ ناظر در حوزه جهاد کشاورزی گفت: با وجود مرکز خدمات مشاوره ای در شهرستان، کشاورزان می توانند جهت بهره مندی به این مرکز مراجعه کنند.

رییس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل هم در این گفتگوی زنده به  طرح ایجاد وتوسعه فضاهای تفریحی در پارکهای شادی،زیتون ،سلمانی و احمدآباد اشاره نموده و گفت: اصلاح و تعمیر پارکهای مذکور،ایجاد امکانات رفاهی و گسترش فضای سبز صورت گرفته است.

%D9%86%DA%AF%D8%A73 بررسی مشکلات آران و بیدگل در «نگاه پنج»

عباسعلی دهقانی گفت:  وسایل بازی کودکان در پارکها و فضای تفریح برای کودکان در پارک احمدآباد و وسایل نجوم در پارک سلمانی فراهم شده و ایجاد پارک جنگلی هم در دست اجراست.

وی در ادامه این گفتگو به ایجاد دانشگاه پردیس بین الملل در شهرستان اشاره و خاطر نشان کرد:با پیگیریهای نماینده شهرستان در مجلس و افتتاح این دانشگاه در بهمن ماه سال گذشته چشم انداز خوبی در سالهای آتی برای شهرستان ترسیم شده است.

دهقانی در پاسخ مشکل سند شهرکهای صنعتی گفت: شورای شهر آران و بیدگل با معرفی یکی از اعضای این شورا به استان در جهت رفع این مشکل تلاش می کند.

وی تصریح کرد:برای توسعه شهرک صنعتی سلیمان صباحی قریب به ۱۰ هکتار زمین درخواست شده و برای توسعه شهرک صنعتی هلال هم معارض داشته که چندین سال درگیر این موضوع بوده و در این خصوص اخیرا یکی از اعضای این شورا با تهیه گزارش اصلاحی فی مابین معارضین،شهرداری و راه و شهرسازی شهرستان، بزودی مشکل سند شهرکها حل می شود .

تاریخ ارسال: 1393/6/22
تعداد بازدید: 1512

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error:

Filename: helpers/my_captcha_helper.php

Line Number: 246

ارسال نظر